Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Świat Przypraw » Charakterystyka kuchni Skandynawskiej

Charakterystyka kuchni Skandynawskiej

Data dodania: 26-09-2021

Kuchnia Skandynawska

 

Charakterystyka kuchnii skandynawskiej

Kuchnia skandynawska charakterystyka


Kuchnia skandynawska obejmuje skandynawskie narody Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii i Islandii. Niektóre korzenie tej kuchni sięgają czasów Wikingów, a wiele z nich wciąż znajduje się na stołach w podobnej formie. Jak opisać tradycyjną kuchnie skandynawską? Tradycyjna kuchnia skandynawska charakteryzuje się różnorodnością prostych, ale klasycznych profili smakowych, które w połączeniu dają obfite i satysfakcjonujące posiłki. Wysoce rozpoznawalną cechą kuchni skandynawskiej jest preferowanie metod gotowania, takich jak konserwowanie, suszenie, wędzenie, solenie i marynowanie. Techniki te opierają się na solidnym rozumowaniu dotyczącym ich długiego, mroźnego sezonu zimowego. W starożytności Wikingowie wykorzystywali takie metody gotowania, aby zapewnić sobie przetrwanie w zimnych porach roku.

 

Popularne składniki używane w kuchni skandynawskiej


- Duża różnorodność mięsa, w tym wieprzowina, drób, cielęcina, wołowina, a także dzikie ptactwo. Trzeba też wspomnieć o występujących w tamtej kuchni mało popularnych w Polsce mięsach zwierząt naturalnie występujących w Skandynawii które tez pojawiają się na ich stołach. Są to łosie, jelenie, niedźwiedzie, konie, a nawet wieloryby

- Owoce można jak i ryby ze względu na dużą dostępność wód w regionie są naturalnie występującą żywnością w Skandynawii. Co za tym idzie używane są do tego rodzaju dań różne mieszanki przyprawowe. Według nas najlepszą jest tradycyjna z dodatkiem skórki cytryny o pospolitej nazwie przyprawa skandynawska.

- Jeżeli chodzi o pieczywo to najczęściej używane w domach jest mrożone, na świeżo pieczone w piekarnikach.

- Owoce i warzywa w kuchni to ze względu na pogodę, głównie konserwy i marynaty.

- Nabiał: sery i kremy oraz mleko fermentowane.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Świat Przypraw
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu